Odcinek 1.

Gabriel Monroe jest świetnym neurochirurgiem. W szpitalu wykazuje się niesamowitą odwagą, przeprowadzając pionierskie operacje na ludzkim mózgu – istocie naszego jestestwa. W życiu prywatnym tej odwagi nie starcza, by przyznać, że jego małżeństwo się rozpada, a dla jedynego syna jest właściwie obcą osobą.
U młodej kobiety zostaje wykryty guz mózgu. Operacja jest ryzykowna – pacjentka w jej wyniku może stać się inną osobą. Czy Monroe, w obliczu prywatnego życia wymykającego się spod kontroli, będzie w stanie wesprzeć pacjentkę i właściwie doradzić?

Odcinek 2.

Zaakceptowanie faktu, że Ann odeszła przerasta siły Monroe'a. Tym bardziej, że żona oczekuje od niego, aby to Gabriel podał prawdziwy powód jej odejścia.
Do szpitala trafia dwóch braci z postrzałem. Ten przypadek będzie wymagał od Bremner i Monroe'a prawdziwej współpracy.

Odcinek 3.

David, były żołnierz z Afganistanu, pod wpływem narkotyków i alkoholu doznaje urazu głowy. Początkowa diagnoza wskazuje na konieczność natychmiastowej operacji. W ostatniej chwili Monroe odwołuje ją. Czy zamiłowanie lekarza do hazardu zagrozi życiu pacjenta?
Jedna z zasad Bremner nakazuje trzymanie dystansu wobec pacjentów. Tym razem podporządkowanie się jej będzie oznaczać walkę z silną pokusą. Monroe, przez przypadek, odkrywa z kim spotyka się Shepherd. Sam zaczyna się interesować Tatianą, biochemikiem, która w szpitalu podaje kawę.

Odcinek 4.

Prywatne życie Monroe'a pogrąża się w chaosie. Okazuje się, że 'cywilizowany rozwód' jest o wiele trudniejszy niż to sobie wyobrażał.
Bremner jest mocno zirytowana, gdy odkrywa, że Monroe zna jej sekret. Wysiłki neurochirurga skupiają się na przekonaniu epileptyka do operacji, która powstrzyma religijne halucynacje.

Odcinek 5.

Monroe musi stawić czoła przerażającej perspektywie operowania koleżanki, kiedy Sally Fortune traci przytomność. Bremner podejmuje decyzję w sprawie związku z Shepherdem.
Gabriel pomaga Annie budować nowe życie. Czy nie za szybko poddał się w walce o małżeństwo?

Odcinek 6.

Na nocnej zmianie sprawy niespodziewanie przyjmują zły obrót, w czasie gdy Monroe próbuje się zmierzyć z bolesną prawdą o przeszłości. Dla stażystów nadchodzi dzień oceny ich dokonań. Monroe próbuje przekonać Bremner, by nie pozwoliła odejść Shepherdowi.