James Nesbitt jako Dr Gabriel Monroe w serialu Dr Monroe

Gabriel Monroe (James Nesbitt)

Wybitny i niezwykły neurochirurg. Zabawny, zabójczo przystojny, czarujący i chaotyczny, obdarzony niecodziennym ego. „Wadliwy” geniusz, którego wad lub geniuszu nikt nie będzie w stanie zapomnieć.

Zespół Dr. Monroe
Sarah Parish jako Jenny Bremner w serialu Dr Monroe

Jenny Bremner (Sarah Parish)

Kardiochirurg o lodowym sercu. Bezpardonowość w stosunku do pacjentów i popłoch , jaki sieje, wśród stażystów dowodzą, że należy się z nią liczyć. Można odnieść wrażenie, że nieustanna wymiana kąśliwych uwag, ze skrajnie od niej różnym Monroe'm stanowi jej motor napędowy.

Tom Riley jako Lawrence Shepherd w serialu Dr Monroe

Lawrence Shepherd (Tom Riley)

Anestezjolog i najlepszy przyjaciel Monroe'a. Jego miłosne niepowodzenia dostarczają Monoe'owi ciągłej rozrywki, ale Shepherd zrobi wszystko, aby swój nowy związek utrzymać w tajemnicy.

Manjinder Virk jako Sally Fortune w serialu Dr Monroe

Sally Fortune (Manjinder Virk)

W trakcie swojego stażu Fortune zapracowała na pozycję zaufanego sekretarza Monroe'a. Wielu jej przodków było lekarzami i to doświadczenie pozwala jej podjąć rywalizację w męskim świecie neurochirurgów.

Luke Allen-Gale jako Daniel Springer w serialu Dr Monroe

Daniel Springer (Luke Allen-Gale)

Springer posiada wszystkie zalety stażysty neurochirurgii. Młody, ambitny i ponad wszelką miarę zdeterminowany, aby udowodnić, że został stworzony, by być neurochirurgiem. Takiego stażysty Monroe jeszcze nie miał. Jednak ma wobec niego inne plany.

Kitty Wilson (Michelle Asante)

Gdyby trafiła na innego opiekuna Wilson łatwo mogłaby zostać niedoceniona. Nieśmiałość i słaby żołądek pozornie nie czynią z niej dobrej kandydatki na neurochirurga. Jednak Monroe dostrzega jej potencjał i bierze ją pod swoje skrzydła.

Andrew Mullery (Andrew Gower)

Mullery jest niezwykłym stażystą Bremner. Zazwyczaj jest powolny i niezręczny, jakby zagubiony w nastawionym na rywalizację świecie kardiochirurgów. Jednak jego nagłe przebłyski geniuszu wskazują, że może mieć więcej niespodzianek skrywanych za pazuchą.

Sarah Witney (Christina Chong)

Witney to inteligentna i bezwzględnie ambitna stażystka, której życiową misją jest udowodnienie Bremner, że jest najlepsza. Poświęci wszystko, aby zostać wybitnym kardiochirurgiem.

Lee Bradley (Thomas Morrison)

Szpitalny portier, entuzjasta pokera, miłośnik chatów i nieoficjalny bukmacher – Bradley to człowiek o wielu talentach, który regularnie zbija Monroe'a i Sheperda z tropu swoją ekscentryczną filozofią życiową.

Susan Lynch jako Anna Monroe w serialu Dr Monroe

Anna Monroe (Susan Lynch)

Żona Monroe'a, Anna, podziela jego specyficzne poczucie humoru i szanuje oddanie pracy. Jednak, po 22 latach, ich małżeństwo zaczyna trzeszczeć w posadach.

Serial Dr Monroe na kanale FilmBox Extra