Richard Roxburgh jako Art Watkins w serialu Powrót do raju

ART WATKINS (Richard Roxburgh)

Jako dziecko Art Watkins wraz z rodzicami poszukującymi spełnienia marzeń w hippisowskich ideach opuścił miasto. Osiedlili się w Broken Bay i założyli hotel Daleki Wschód. Kiedy ojciec odszedł raj podupadł, a większość odpowiedzialności za prowadzenie kurortu spadła na barki Arta. Zerwanie z miłością z dzieciństwa pchnęło go w ramiona kobiety, której nie umiał pokochać. Kolejny nieudany związek pozostawił po sobie ślad na całe życie – syna. Kolejne problemy spowodowały, że Art opuścił matkę, byłe kobiety oraz syna i wyruszył w podróż po świecie w poszukiwaniu raju. Po latach, kiedy dobiega 40-stki, śmierć matki zmusza go do powrotu i zmierzenia się z przeszłością.

Tom Long jako Vance Watkins w serialu Powrót do raju

VANCE WATKINS (Tom Long)

Wiele było potrzebne, by Vance Watkins stał się bezradny jak dziecko – śmierć matki, zdrady dziewczyny i poniżające obnażenie kłamstw, którymi mamił własnego brata. Nie lada sztuką było wyjście z cienia Arta. Aby to osiągnąć musiał włożyć wiele ciężkiej pracy w odnowienie Far Out East i zrozumieć, że zyskał poczucie przyzwoitości.

Młodszy brat Arta, Vance, wyrastał w świadomości, ze nigdy nie dorówna bratu. Był gorzej ułożony, mniej odpowiedzialny i nie odnosił żadnych sukcesów. Obecność Arta pozwalała mu na utrzymanie pozycji złego brata. Kiedy Art opuścił kraj Vance poczuł się głęboko zraniony. Nagle musiał stać się wsparciem dla matki i znaleźć sposób by stać się jej dumą. Kiedy stan matki uległ pogorszeniu odżyły urazy do Arta.

Craig Stott jako Josh Watkins w serialu Powrót do raju

JOSH WATKINS (Craig Stott)

Właśnie zbliżają się jego 17- ste urodziny. Ojciec opuścił Suzy, jego matkę, i Josha gdy tan był jeszcze dzieckiem. Późniejsze wspomnienia to nieustanne konflikty rodziców. Zraniona Suzy wielokrotnie przeprowadzała się, utrudniając tym samym kontakty ojca z synem. W końcu Art nie mając pewności gdzie i kiedy następny raz zobaczy syna opuścił Australię, zamykając wzajemne relacje. Po latach Suzy i Josh powracają do Broken Bay. Nancy Watkins odzyskuje jedynego wnuka. Josh chętnie przyjmuje jej ofertę sfinansowania jego edukacji, mając świadomość, że jest to jego szansa na normalne życie i choć częściowe uniezależnienie od nadopiekuńczej matki. Niespodziewany powrót Arta powoduje, że Josh ,pomimo początkowych oporów, odkrywa w sobie małego chłopca, który potrzebuje taty.

Susie Porter jako Eve Pritchard w serialu Powrót do raju

EVE PRITCHARD (Susie Porter)

Była narzeczona Arta, radna w Broken Bay. Przez 20 lat starała się zapomnieć o tym co łączyło ją z Artem Watkinsem. Po jego niespodziewanym powrocie próbuje utrzymać status quo. Ma świadomość, że jej podświadomy strach przed ponownym związaniem się z wiecznym chłopcem, który od walki woli ucieczkę, jest w pełni uzasadniony. A Eve nie chce znów zostać ze złamanym sercem. Jednak, gdy zostaje wplątana w pomoc w ratowaniu hotelu jej linia obrony zaczyna słabnąć.

Gia Carides jako Melanie Freedman w serialu Powrót do raju

MELANIE FREEDMAN (Gia Carides)

Niewiele starsza od Vance'a seksowna i pełna szyku, Melanie, uważa, że życie w luksusie zupełnie nie wyklucza głębokich, duchowych doznań. Od momentu kiedy mąż ją opuścił i zostawił długi do spłacenia chciwość, a być może po prostu strach przed biedą, wyznacza kierunki jej działań. Między innym dlatego, pomimo autentycznego przywiązania do Vance'a, decyduje się na romans z pozbawionym jakichkolwiek skrupułów Terry'm Adamsem, potentatem rynku nieruchomości.

BEV FLICK (Valerie Bader)

Od trzech pokoleń jej rodzina prowadziła gospodarstwo mleczarskie. Podupadało i malało stopniowo, tak że wychodząc za mąż Bev dostała jedynie niewielki kawałek ziemi nieopodal zwęglonych szczątków rodzinnego domu. Kiedy Alan, jej mąż, wrócił z wojny w Wietnamie przepił resztkę fortuny Flicków, a to co pozostało pochłonęło leczenie upośledzonego umysłowo syna Aarona. W końcu Bev została sama z synem. Brak ojca pogorszył stan chłopaka. I choć Bev próbowała sobie radzić najlepiej jak mogła myśl o tym, że Aaron pewnego dnia zostanie sam doprowadziła ją nad brzeg jeziora. Vance uratował Bev, jednak jej syn utonął. Pięćdziesięcioletnia Bev właśnie opuściła więzienie. Wraca do domu kompletnie przygnębiona, zadając sobie pytania co jeszcze tu robi i czy powinna w ogóle myśleć o przyszłości. Ma olbrzymi dług u Vance'a i jego interesownej dziewczyny. Jedynym sposobem na jego spłatę jest oddanie im rodzinnej ziemi. Dodatkowo dręczą ją wyrzuty sumienia i poczucie, ze społeczność Broken Bay ją wykluczyła. Wiele zmieni przypadkowe spotkanie z Lizzy.

LIZZY DELLORA (Kathryn Beck)

Pomimo iż jej dzieciństwo zostało przerwane przez chorobę psychiczną matki, a dom wspomina jako miejsce, gdzie wszyscy zostawiali ją samą, Lizzy jest niepoprawną optymistką. Trudne doświadczenia spowodowały, że przestała wierzyć w szczęście na dłuższą metę. Za jedyny sposób, by uniknąć samotności uważa posiadanie jak największej ilości znajomych i beztroski sposób bycia. Dzięki temu jeśli jedni się nią znudzą może mieć kolejnych znajomych. I rzeczywiście ludzie szybko się nią męczą, być może właśnie ze względu na nachalność, która jest jej drogą do ocalenia. Podobnie jest w przypadku Jaia, chłopaka, dla którego przybyła do Broken Bay. Choć ten jej kompletnie nie pamięta, niezrażona Lizzy, znajduje sposób by pozostać blisko niego.

DALE (Tom Budge)

Dale pochodzi z konserwatywnej rodziny, żyjącej w Zachodniej Australii. Próbował się dostosować do ich stylu życia. Rozróby z braćmi, jazda konna, upijanie się do nieprzytomności, a w końcu zaręczyny z miejscową dziewczyną, którą uwielbiali rodzice przerosło go w końcu. Nie potrafiąc zmierzyć się z rozczarowaną rodziną i przyznaniem do własnego nieszczęścia postanowił odejść. Podążył przez Australię na wschód z zamiarem dotarcia do oceanu, gdzie postanowił wszystko zakończyć. W ostatniej chwili, na plaży w Broken Bay, spotkał umierającą na raka Nancy Watkins i został jej pielęgniarzem.

SUZY (Imogen Annesley)

Choć jest rówieśnicą Arta, kiedy się poznali była już doświadczoną kobietą. Porzuciwszy elitarną szkołę wyruszyła w podróż z o wiele starszym od niej guru. W drodze powrotnej z Indii sprzedawała biżuterię i obrazy, które namalowała. Kiedy poznała Arta rany się zabliźniły, a Suzy była gotowa na nowy związek. Weszła w niego wierząc, że jest w stanie uchronić wybranka przed jego ciemną stroną. Niestety Art nie potrafił jej pokochać naprawdę i nawet narodziny syna tego nie zmieniły. Był to cios, po którym nigdy się nie podniosła. Postanowiła zrobić wszystko, by Josh w niczym nie przypominał ojca.

TERRY ADAMS (Steve Bisley)

Wysportowany i opalony, pomimo pięćdziesiątki na karku, nadal świetnie się trzyma. Poślubił najpopularniejszą blondynkę w mieście. Zrobił imponującą karierę. Zaczynał jako surfer. Potem został sprzedawcą kół. Obecnie jest największym deweloperem w okolicy. Jego postępowanie jest dalekie od ideału. Do celu dąży po trupach, niemal dosłownie. Posiadane pieniądze pozwalają mu korumpować, lub jeśli to nie odnosi skutku zastraszać ludzi. Choć ceni swoją żonę, Pauline, uważa, że należy mu się coś lepszego od życia. Ambitna i przebiegła Melanie zdaje się być idealną partnerką, zarówno w interesach jak i łóżku.