Young Pope


O SERIALU

Jeden z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych seriali w historii telewizji ze znakomitym Jude’em Law w roli głównej. Watykan. Po raz pierwszy w historii Kościoła katolickiego papieżem zostaje młody Amerykanin – Lenny Belardo, który przyjmuje imię Pius XIII. Po wyborze na papieski tron Belardo zaskakuje nie tylko najbliższe otoczenie, ale i cały świat swoim nietypowym podejściem do spraw wiary i Kościoła. W 2018 roku Jude Law za rolę papieża był nominowany do Złotego Globu.


ODCINKI

Young Pope - ep. 1

Odcinek 1

Watykan. Po raz pierwszy w historii Kościoła katolickiego papieżem zostaje młody Amerykanin – Lenny Belardo, który przyjmuje imię Piusa XIII. Po wyborze na papieża Belardo szybko uczy się sprawnie poruszać w polityce Watykanu. Wzbudza sensację, pragnąc odrzucić sławę oraz rezygnując z kontynuacji liberalnej filozofii swojego poprzednika. Siostra Maria – zakonnica, której Belardo bardzo wiele zawdzięcza – staje się osobistym sekretarzem papieża.

Young Pope

Odcinek 2

Nowy papież zadziwia wszystkich swoim wystąpieniem, w którym żąda, by każdy katolik na świecie powierzył Bogu swoją duszę i swoje ciało, bez względu na konsekwencje. Papież przyznaje, że jego konserwatywne poglądy religijne wynikają z decyzji jego rodziców o umieszczeniu go w katolickim sierocińcu, aby sami mogli prowadzić hedonistyczny styl życia. Tymczasem siostra Maria i kardynał Voiello rywalizują o kontrolę nad papieżem.

Young Pope

Odcinek 3

Pius XIII pokazuje wszystkim, że nie będzie uległy wobec wpływowych postaci Watykanu i nie da sobą manipulować, na co wszyscy w Watykanie po cichu liczyli. Papież planuje doprowadzić do odrodzenia konserwatywnego chrześcijaństwa, mimo wysiłków kardynałów Voiello i Spencera. Lenny zmusza Voiello do ujawnienia, że liberałowie w Kolegium Kardynałów zablokowali wybór Spencera na papieża, w konsekwencji czego doszło do porozumienia między dwiema wpływowymi siłami, aby wybrać Lenny'ego i sterować nim jak marionetką.

Young Pope

Odcinek 4

Kardynał Voiello zdaje sobie sprawę, że jedynym sposobem, by powstrzymać nowego papieża i tym samym zdobyć nad nim władzę, jest spisek. W tym celu namawia Ester, żonę strażnika Gwardii Szwajcarskiej, która pragnie mieć dziecko, żeby uwiodła papieża. Wymyśla dla niej pracę asystentki papieża w nadziei, że rozwinie się między nimi relacja, którą Voiello będzie mógł wykorzystać na swoją korzyść. To, co się wydarzy między papieżem a Esther będzie dla Voiello bardzo zaskakujące…

Young Pope

Odcinek 5

Młody papież odrzuca dwuznaczne zaczepki Esther, niszcząc plany kardynała Voiello, któremu skandal seksualny z udziałem Lenny’ego byłby bardzo na rękę. Belardo ujawnia, że zna już sekrety wszystkich, w tym Voiello, Gutierreza i Tomasso. Papieska Tiara przybywa, a Lenny w końcu kieruje słowa bezpośrednio do kardynałów.

Young Pope

Odcinek 6

Po narodzinach dziecka Esther, Lenny spotyka się z włoskim premierem, człowiekiem w podobnym wieku i równie atrakcyjnym, jak papież. Belardo przedstawia mu listę szokujących żądań i posługuje się szantażem. Tymczasem kardynał Dussollier zostaje zmuszony przez młodego papieża do zablokowania święceń nowym kapłanom, którzy nie przestrzegają celibatu, a także homoseksualistom. Jeden z nich popełnia samobójstwo na Placu Świętego Piotra.

Young Pope

Odcinek 7

Kardynałowie Voiello i Dussollier robią wszystko, co mogą, żeby tylko papież zorientował się, że swoimi decyzjami doprowadzi Kościół do katastrofy. Siostra Maria podejmuje drastyczne działania, by ocalić Kościół, wywierając duże wrażenie na Voiello. Kardynałowie zrywają umowę ze Spencerem, a Dussollier decyduje się na radykalny czyn, którego konsekwencje mogą wiele zmienić. Tymczasem Lenny jest zszokowany i podekscytowany perspektywą spotkania się z rodzicami.

Young Pope

Odcinek 8

Podczas gdy papież modli się za duszę kardynała Dussolliera, siostra Maria zalewa się łzami. Wkrótce Lenny, pod wpływem Sofii, decyduje się odwiedzić pewną misję w Afryce. Kardynał Voiello dowiaduje się wówczas, że Kurtwell może szantażować Lenny'ego. Tymczasem w Afryce papież podejmuje nieudaną próbę spowiedzi u lokalnego księdza, a następnie wygłasza inspirującą mowę dla ludu kraju, w którym się znajduje, z ostrzeżeniami dla dyktatora i siostry Antonii.

Young Pope

Odcinek 9

W Nowym Jorku kardynał Gutierrez, przekonany o winie Kurtwella, desperacko próbuje skłonić jego dawne ofiary, by zeznawały. Zdając sobie sprawę, że musi uciekać się do dwuznacznej moralnie taktyki, Gutierrez wykonuje ruch, którego Kurtwell nie może przewidzieć. W końcu listy Lenny'ego wychodzą na światło dzienne, ale ich odbiór jest zaskakująco pozytywny. Tymczasem Spencer przeżywa swoje ostatnie chwile w Watykanie.

Young Pope

Odcinek 10

Będąc pod wrażeniem skuteczności Gutierreza, młody papież prosi go, by przejął jego osobistą sekretarkę, a następnie wypędził Kurtwella na Alaskę. Następnie Lenny wysyła siostrę Marię do Afryki, by zajęła miejsce siostry Antonii. Papież zgadza się spędzić Boże Narodzenie w Gwatemali wśród pacjentów Beaty Juany. Jednak w ostatniej chwili zmienia decyzję i kieruje się do Wenecji, by zmierzyć się ze swoimi dawnymi demonami.


POSTACI

Young Pope - ep. 1

Lenny Ballardo / Pius XIII
(Jude Law)

Nowo wybrany, najmłodszy papież w historii Kościoła katolickiego. Przystojny i inteligentny mężczyzna, który nie daje sobą manipulować przebiegłym kardynałom z Watykanu. Przeprowadza prawdziwą rewolucję w Kościele odrzucając zgniłe kompromisy. Wychowywany w sierocińcu przez siostrę Mary.

Young Pope - ep. 1

Siostra Mary
(Diane Keaton)

Zakonnica prowadząca sierociniec, która wychowywała nie tylko nowego papieża, ale i kardynała Dussoliera. W Watykanie zostaje sekretarzem papieża, co wzbudza powszechne zdziwienie i oburzenie najbliższego otoczenia.

Young Pope - ep. 1

Kardynał Angelo Voiello
(Silvio Orlando)

Liberalny, przebiegły i cyniczny kardynał, który pragnie rządzić Kościołem z tylnego siedzenia. Voiello nieustannie próbuje manipulować papieżem i knuje przeciwko niemu różne spiski. W wolnych chwilach opiekuje się niepełnosprawnym chłopcem, by zagłuszyć wyrzuty sumienia.


KIEDY OGLĄDAĆ

sobota, 28 kwietnia / 21:00 (odcinki 1 i 2)
sobota, 5 maja / 21:00 (odcinki 3 i 4)
sobota, 12 maja / 21:00 (odcinki 5 i 6)
sobota, 19 maja / 21:00 (odcinki 7 i 8)
sobota, 26 maja / 21:00 (odcinki 9 i 10)


Zamów już dziś pakiet FilmBox Premium!

Zamów pakiet FilmBox Premium ZAMÓW U SWOJEGO OPERATORA